ul. Energetyków 46, 44-200 Rybnik
JESTEŚMY JUŻ OPP

Mam zaszczyt poinformować Państwa iż nasza WSPÓLNA Fundacja na rzecz Onkologii „Rakowi-Stop” w Rybniku z dniem 8 maja 2023 roku i otrzymała status OPP – Organizacji Pożytku Publicznego KRS:0000832983. To dzięki Wam udało nam się po 2 latach działalności otrzymać taki status. Podstawowym warunkiem otrzymania statusu OPP jest prowadzenie działalności pożytku publicznego przez co najmniej 2 lata oraz możliwość udokumentowania tego we wniosku o nadanie statusu OPP. Taką działalność razem z Państwem prowadziliśmy i bardzo dziękuję za pomoc, którą od Was otrzymaliśmy podczas realizacji tego zadania.

Fundacja na rzecz Onkologii „Rakowi-Stop” w Rybniku ze względu na ogrom prac, które ma przed sobą potrzebuje wsparcia i to wsparcie daliście Wy, za co z całego serca w imieniu naszym i chorych onkologicznie dziękuję. Każde dobre słowo, gest oraz Wasze wsparcie są przekuwane na pomoc osobom chorym. Fundacja na rzecz Onkologii „Rakowi-Stop” w Rybniku z Wami - naszymi przyjaciółmi dalej będzie starać się zmieniać oblicze Oddziału Onkologii z Pododdziałem Hematologii w Rybniku i mamy nadzieję, że status organizacji pożytku publicznego ułatwi nam to zadanie. Posiadanie statusu OPP, wiąże się z pewnymi przywilejami (np. z możliwością otrzymywania 1,5% podatku od osób fizycznych oraz istnieje możliwość otrzymania darowizn, które mogą być dla przedsiębiorcy opodatkowanego podatkiem progresywnym lub ryczałtem ewidencjonowanym odliczone od dochodu. Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o PIT jedynie w sytuacji, gdy darowizny przekazane zostały na cele organizacji pożytku publicznego, organizacji religijnych, na cele kształcenia zawodowego czy też krwiodawstwa, w wartości nieprzekraczającej 6% dochodu podatnika ), ale też z obowiązkami (np. konieczność wprowadzenia wewnątrz organizacji bardziej wymagających mechanizmów samokontroli, przejrzystość działań i finansów).

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim realizującym z nami niniejsze przedsięwzięcie. To był wyjątkowy i bardzo owocny czas! Wszystkim zaangażowanym i nam życzliwym życzymy powodzenia w działaniu. Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji, by w następnym rozliczeniu podatkowym wspomóc naszą fundację.

Prezes Fundacji
dr n. med. Grzegorz Słomian

Strona internetowa wykorzystuje mechanizm plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności strony. Rozumiem